Koparka Zgierz to zdecydowanie najważniejsza część naszej działalności. Od lat pracujemy na Państwa zaufanie, wykonując zlecenia związane z robotami ziemnymi na najwyższym poziomie. Posiadamy zaawansowany park maszynowy, a w nim m.in. koparko-ładowarki, koparki kołowe, koparki gąsienicowe, które wynajmujemy na terenie Zgierza i okolic. Każda maszyna w naszym parku to najwyższej jakości, niezawodny sprzęt, dzięki któremu wykonasz zaplanowaną pracę profesjonalnie i w wyznaczonym terminie.  

Firma URBANEK istnieje od 2008 roku, ale nasza pasja do koparek trwa o wiele dłużej – przez ten czas zdobyliśmy doświadczenie, które umożliwia nam współpracę z klientami korporacyjnymi i przedsiębiorstwami na wysokim poziomie. Wielu klientów, z którymi współpracowaliśmy, dalej korzysta z naszych usług wynajmu koparki w Zgierzu i województwie łódzkim. Nasi operatorzy, to osoby wykwalifikowane, które pracę traktują jako pasję – jednym słowem – profesjonaliści. Każda sprawdzona koparka obsługiwana jest przez naszego operatora, co w połączeniu  daje gwarancję wysokiej jakości pracy. 

Zależy nam, by relacja z klientem była klarowna i przebiegała bez zastrzeżeń. Zapraszamy do kontaktu i umówienia się na wykonanie usługi koparką Zgierz. 

Typy koparek

Koparko-ładowarka

Koparko-ładowarka jest najpopularniejszym urządzeniem w naszym parku maszynowym. Wynika to przede wszystkim z wszechstronności i szybkości obsługi tego specjalistycznego pojazdu. Posiada on dwa układy robocze: koparkowy i ładowarkowy, które można z powodzeniem wymieniać w trakcie wykonywania robót ziemnych. Użycie tej maszyny daje nam możliwość sprawnego przeprowadzenia dwóch najbardziej podstawowych na każdej budowie prac, czyli kopania i ładowania, przy użyciu tylko jednej maszyny. Dzięki układowi napędowemu wyposażonemu w koła, osiągamy niezwykłą łatwość i wygodę użytkowania, a także komfort mobilności na niewymagającym terenie.

Koparka kołowa

Koparka kołowa to profesjonalny i uniwersalny sprzęt do wykonywania czynności przy robotach ziemnych. Jedną z jej największych zalet jest to, że posiada możliwość wymiany wyposażenia na ramieniu – łyżka wykopowa może zostać wymieniona w zależności od potrzeb wykonywanej pracy na inne narzędzie. Bez problemu umieścimy  w jej miejscu młot hydrauliczny lub wiertnicę. Koparka kołowa jest pojazdem dopuszczonym do ruchu drogowego, dzięki czemu nie wymaga organizowania zaplecza transportowego, co znacznie ogranicza koszty pracy. W porównaniu do innych pojazdów do robót ziemnych jest wyjątkowo ”zwinna”, lekka i tania w eksploatacji. 

Koparka gąsienicowa

Koparka gąsienicowa to termin obejmujący szerokie spektrum różnorodnych maszyn. Zaliczają się do nich zarówno lekkie i kompaktowe minikoparki, jak i ogromne, kilkuset-tonowe pojazdy przeznaczone do robót na dużą skalę. Układ gąsienicowy to rozwiązanie, które gwarantuje maszynie stabilność na każdym podłożu. W przeciwieństwie do koparek kołowych nie ogranicza jej rodzaj ani równość nawierzchni, na której pracuje. Zastosowanie gąsienic zmniejsza również jednostkowy nacisk na podłoże maszyny, dzięki czemu nie grozi jej zakopanie się lub ugrzęźnięcie w często niestabilnym i miękkim podłożu na placu budowy. Układ gąsienicowy, tak cenny na dużych budowach, nie  jest jednak najbardziej mobilnym z możliwych układów. Przemieszczanie się tego rodzaju maszyny wymaga więcej czasu i organizacji. Nie posiada ona  warunków ani uprawnień do poruszania się po drogach publicznych. Użycie koparki gąsienicowej wymaga organizacji specjalistycznego transportu przy użyciu samochodów ciężarowych. 

USŁUGI KOPARKĄ ZGIERZ

Wykopy

Niwelowanie terenu

Korytowanie, drenaże do odwadniania terenów

Przygotowania terenu pod nawadnianie ​

Systemy drenarskie, przygotowanie pod funadamenty

Wykopywanie pod przydomową oczyszczalnie, gruntowy wymiennik ciepła

USŁUGI KOPARKĄ ZGIERZ - CENNIK

Wykonywane przez nas usługi koparką: wykopy, przygotowanie placu budowy czy też korytowanie i drenaże do odwadniania terenów, wymagają użycia specjalistycznego i ciężkiego sprzętu. Wiemy jak ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności przy wszelkich pracach budowlanych. W naszej firmie usługi koparką wykonywane są przy zachowaniu BHP adekwatnego do wykonywania tego typu czynności. Cena naszych prac ziemnych ustalana jest na podstawie:

 • rodzaju wykonanej usługi 
 • potrzebnego sprzętu
 • lokalizacji miejsca prac

Cechuje nas indywidulane podejście do wycen robót ziemnych. Staramy się być elastyczni i zawsze wychodzimy naprzeciw klientowi, ustalamy więc cennik indywidualnie. Zapraszamy do konaku z firmą Urbanek.

Firmy które nam zaufały

SKANSKA S.A.
www.skanska.pl


STRABAG SP. z o.o.
www.strabag.pl


Budimex S.A.
www.budimex.pl


Unidro S.A.
www.unidro.pl
Przedsiębiorstwo Zieleń Miejska
Łódź-Południe Sp. z o.o.
www.zielen-poludnie.lodz.pl


ZIB – Zakład Inżynieryjno-Budowlany
www.zib.pl


Eurofoam Polska Sp. z o.o.
www.eurofoam.pl

KOPARKA WYNAJEM ZGIERZ - DLACZEGO MY?

Doświadczenie

Nasza firma znalazła stałe miejsce na rynku prac ziemnych już ponad 10 lat temu. Jednak jej początki sięgają 1996 roku, kiedy z małej rodzinnej firmy zaczęła przekształcać się w jednego z liderów branży. Systematyczna inwestycja zarabianych funduszy w tworzenie parku maszynowego z prawdziwego zdarzenia pozwalała firmie stale się rozwijać i zyskiwać stałych partnerów biznesowych.  

Technologia

Niewiele firm w województwie łódzkim może pochwalić się taką różnorodnością sprzętową, jak i ich zaawansowaniem technicznym. Wykorzystywany park maszynowy jest naszym powodem do dumy. Nasi odpowiednio przeszkoleni pracownicy zapewniają pełne wykorzystanie ich możliwości. Nawet najbardziej wymagające zlecenia stają przed nami otworem. 

Bezpieczeństwo

Z rozwagą podchodzimy do kwestii bezpieczeństwa. Zdajemy sobie sprawę, że przy tak poważnych pracach, jakimi są roboty ziemne,  obligatoryjne jest przestrzeganie wszystkich przepisów BHP. Niedopuszczalny jest fakt łamania jakichkolwiek norm czy restrykcyjnych standardów budowlanych.    

Zaufanie

Do naszego portfolio ze szczególnym wyróżnikiem możemy zaliczyć współpracę z takimi markami, będącymi potentatami rynkowymi w branży budowlanej, jak: SKANSKA S.A, STRABAG SP. z o.o.czy Budimex S.A. czy Unidro S.A

Wynajem maszyn budowlanych z firmą ROBOTY ZIEMNE URBANEK

Od lat staramy się oferować konkurencyjne usługi oraz ceny, dzięki czemu oferta dla naszych klientów jest zawsze bardzo atrakcyjna. Dobra oferta w połączeniu z naszym zaangażowaniem i wysoką jakością wykonywanych prac gwarantuje zadowolenie ze współpracy z naszą firmą. Mobilność w naszej branży jest bardzo istotna, często należy być elastycznym i umieć szybko reagować. Wynajem koparek firmy Roboty Ziemne Urbanek zdecydowanie wesprze Państwa w projektach budowlanych. Dzięki olbrzymiemu parkowi maszynowemu jaki oferujemy, możemy wynająć koparkę wraz z operatorem, zapewnić jej transport na miejsce budowy oraz dostarczyć niezbędne do jej pracy kruszywa. Poza wynajmem koparek dysponujemy również takimi urządzeniami jak:

 • spychy gąsienicowe
 • ładowarki czołowe
 • walce drogowe
 • ciągniki z beczką (beczkowozy), zamiatarki,
 • pługi śnieżne
 • polewaczki
 •  wywrotki
 • wozidła budowlane Volvo
 • zamiatarki samozaładowcze ze szczotkami odmiatającymi od krawężników oraz z systemem zraszaczy zapobiegającym nadmiernemu kurzeniu się
 • pługi śnieżne montowane na ciągnikach
 • traktory wraz z przyczepami
 • równiarki drogowe
 • stabilizatory gruntu
 • samochody ciężarowe 2, 3, 4 osiowe
 • inne usługi koparką