System sterowania maszyn to jedna z naszych najnowszych technologii, w jaką wyposażone są nasze maszyny do prowadzenia robót budowlanych. Wynajem maszyn budowlanych świadczymy na terenie Łodzi, województwa łódzkiego oraz sąsiednich województw. System sterowania to idealne rozwiązanie do sterowania maszyną na placu budowy, które pozwala na sprawne zarządzanie wszystkimi połączonymi projektami budowlanymi i wymianą danych związanych z pracą w czasie rzeczywistym ze wszystkimi zainteresowanymi stronami

Zapraszamy do kontaktu – chętnie opowiemy o łatwym, intuicyjnym i uniwersalnym systemie sterowania maszynami, zapewniającym bezproblemowy przepływ danych pomiędzy maszynami.

Systemy sterowania maszynami - zalety

Systemy sterowania maszynami dają wiele korzyści:

 • możliwość niwelowania terenu w bardzo szybki sposób – z dużą dokładnością jaka jest wymagana np. w przetargach,
 • stanowią idealne rozwiązanie nawet w przypadku najbardziej złożonych projektów,
 • wykończenia są dokonywane w bardzo precyzyjny sposób, z dokładnością niemal co do milimetra, przy mniejszej liczbie przejazdów,
 • znajdujący się w maszynie wyświetlacz maszynowy określa dokładną pozycję każdej części lemiesza w stosunku do wysokości projektowych, w celu obliczenia niezbędnych do wykonania nasypów i wykopów,
 • uzyskane dane z łatwością można wykorzystać w celach kontroli elektrozaworów automatycznego systemu sterowania lemieszem,
 • dane trafiają na ekran kabiny, dzięki czemu operator może sam dokonać poprawek w ręcznym trybie,
 • gwarancja uzyskania najwyższej jakości wykończeń.

Wynajem maszyn z systemami sterowania 3D daje o wiele większe możliwości ich zastosowania i gwarantuje bardziej precyzyjne wykonanie prac. Zwiększa się nie tylko dokładność, ale także wydajność wykonania prac budowlanych. Zautomatyzowany system sterowania minimalizuje liczbę przejazdów maszyny, a także pozwala na uniknięcie poprawek oraz sprawia, że zużycie materiałów jest niższe. Nasza firma wynajmuje maszyny budowlane wyposażone w systemy sterowania 3D, ponieważ gwarantuje to o wiele większą dokładność wykonywania prac, a przy tym konieczność poprawek ulega zmniejszeniu. Dzięki temu można wykonać zlecone prace w krótszym czasie. W ten sposób pracujemy nawet kilka razy szybciej w porównaniu do standardowych rozwiązań. Zapraszamy do kontaktu – podpowiemy i dobierzemy maszyny spełniające Państwa potrzeby.

Wynajem maszyn z systemami sterowania 3D

System sterowania maszyn 3d - zastosowanie

Autostrady i linie kolejowe

Wylewanie betonu i płyt

Obiekty handlowe i mieszkalne

Lotniska

Konfiguracje systemów sterowania maszynami

GPS do maszyn budowlanych - pojedynczy system GPS

GPS do maszyn budowlanych mierzy pozycję i nachylenie lemiesza i porównuje dane z projektem w celu wyrównania terenu, masowych wykopów lub wykonania złożonych kształtów.

Tachimetr

Sterowanie maszyn przy pomocy tachimetru to pełna precyzja pomiaru bez konieczności stałego kontrolowania spoziomowania. Ten niezwykle przydatny instrument geodezyjny z systemem optycznym przeznaczony jest zarówno do pomiaru kątów, jak i odległości. Tachimetr zapewnia intensywną pracę pomiarową niezbędną do dalszego działania. Jest przy tym wytrzymały i odporny na wszelkiego rodzaju wstrząsy, uszkodzenia, czy też działanie wody. Zdecydowanie jego użycie podnosi komfort pracy.

Systemy sterowania - rodzaje systemów sterowania maszyn

System sterowania maszyn 1d

System sterowania maszyn 1D to podstawowe wspomaganie niwelacji wykonywanej przez maszynę budowlaną (koparkę, spycharkę, równiarkę). Zamontowanie czujnika na maszcie lemiesza lub na ramieniu koparki pozwala na zwrócenie operatorowi informacji o wysokości, na jakiej ma on ustawić maszynę (jej część roboczą). Już taki system pozwala usprawnić wydajność wykonywania robót ziemnych.

System sterowania maszyn 2D

System sterowania maszyn 2D pozwala na tworzenie wykopów o różnych głębokościach w poszczególnych częściach, a także skarp. Nie ma tu konieczności resetowania maszyny lub wysokości lasera. System umożliwia lokalizowanie aktualnego położenia łyżki koparki w odniesieniu do głębokości projektowanej, a także skarpy. Dzięki temu operator jest w stanie szybciej wykonać prace.

System sterowania maszyn 3D

Systemy sterowania maszynami 3D to zaawansowane technologie wykorzystujące modele projektowe 3D (CAD). Ułatwiają realizację skomplikowanych robót ziemnych i przygotowanie placu budowy. Dzięki nim operator może samodzielnie kontrolować swoją pracę i prowadzić łyżkę koparki. Stosuje się je w maszynach takich jak koparki, równiarki i spycharki. Poza funkcjami systemu 2D, system 3D pozwala operatorowi kontrolować krawędzie projektowe i powierzchnię bez konieczności ingerencji geodety i stosowania palików i linek tyczonych przez niego. Systemy 3D umożliwiają zautomatyzowaną kontrolę wysokości i spadku poprzecznego. Wykorzystują tachimetry i/lub odbiorniki GPS do mierzenia aktualnej pozycji maszyny i wysyłania jej do komputera. Czujniki stosowane w systemach są bardzo precyzyjne i dokładnie wyznaczają spadek poprzeczny oraz podłużny. System sterowania maszyn 3D znacznie wpływa na podniesienie wydajności i precyzji robót ziemnych, ograniczenie prac przygotowawczych oraz na możliwość kontrolowania przebiegu pracy maszyny.

System sterowania maszyn - cennik​

Wykonywane przez nas usługi z wykorzystaniem systemów sterowania maszynami wyceniane są indywidualnie, a ich cena zależy od czynników takich jak: konkretny rodzaj usługi, rodzaj i ilość potrzebnego sprzętu, trudność prac, indywidualne cechy projektu. Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania wyceny. 

Systemy sterowania maszyn - TRIMBLE, LEICA, TOPCON

Producenci Leica, Trimble oraz Topcon oferują uniwersalne systemy sterowania maszyn i urządzeń.

System leica 3d

System sterowania maszyn Leica może spowodować znaczny wzrost wydajności maszyny i zoptymalizować ilość wykorzystywanego materiału podczas prac ziemnych, szczególnie na etapie równania ostatniej warstwy.

System sterowania maszyn trimble

System sterowania maszyn Trimble sprawia, że kształtowanie powierzchni dzieje się już w kabinie. Zapewnia samodzielną, niezależną pracę na każdym z etapów projektu, jest zaawansowany i wygodny w użytkowaniu.

System sterowania maszyn Topcon

Topcon to rewolucja w dotychczasowym sposobie wykonywania robót ziemnych. Dzięki zaawansowanym technologicznie komponentom zapewnia wygodę w użytkowaniu, pełną samodzielność operatora oraz niemalże zdalne sterowanie maszyną.

Wynajem maszyn budowlanych z systemami 3D

Doświadczenie

Działamy na rynku maszyn budowlanych już od ponad 20 lat. Nasza firma to firma rodzinna z tradycjami oraz ogromną wiedzą na temat robót ziemnych i budowlanych.Specjalizujemy się w wykorzystywaniu nowoczesnych technologii.

Technologia

Wykorzystanie zaawansowanych systemów sterowania maszyn 3D pozwala na dokładną i skuteczniejszą pracę. Nasi operatorzy to odpowiednio przeszkoleni fachowcy, dla których precyzja jest priorytetem.

Bezpieczeństwo

Zapewnienie bezpieczeństwa podczas wykonywania wszelkich prac to dla nas priorytet. Przestrzegamy restrykcyjnych zasad BHP i stosujemy się do wymagań technicznych w zakresie poprawności pracy.

SKANSKA S.A.
www.skanska.pl

STRABAG SP. z o.o.
www.strabag.pl

Budimex S.A.
www.budimex.pl

Unidro S.A.
www.unidro.pl

Przedsiębiorstwo Zieleń Miejska
Łódź-Południe Sp. z o.o.
www.zielen-poludnie.lodz.pl


ZIB – Zakład Inżynieryjno-Budowlany
www.zib.pl


Eurofoam Polska Sp. z o.o.
www.eurofoam.pl

Wynajem maszyn budowlanych z systemami 3D
z firmą ROBOTY ZIEMNE URBANEK

Przez wiele lat działalności w branży budowlanej zdobyliśmy cenne doświadczenie. Dzięki temu możemy zaoferować naszym Klientom najwyższą jakość usług z zachowaniem wysokich standardów w kwestii bezpieczeństwa pracy. Nasz park maszynowy stale poszerza się o nowe technologie i nowe maszyny. Większość proponowanych maszyn budowlanych wyposażyliśmy w systemy sterowania 3D, co daje nam ogromną przewagę w zakresie dokładności i szybkości wykonywania prac. Nasi operatorzy to odpowiednio wyszkoleni specjaliści. Oferujemy wynajem maszyn budowlanych różnego rodzaju oraz przeznaczenia. Oferujemy wynajem maszyn budowlanych takich, jak:

 • koparki
 • spychy gąsienicowe
 • ładowarki czołowe
 • walce drogowe
 • ciągniki z beczką (beczkowozy), zamiatarki,
 • pługi śnieżne
 • polewaczki
 • wywrotki
 • wozidła budowlane
 • zamiatarki samozaładowcze ze szczotkami odmiatającymi od krawężników oraz z systemem zraszaczy zapobiegającym nadmiernemu kurzeniu się
 • pługi śnieżne montowane na ciągnikach
 • traktory wraz z przyczepami
 • równiarki drogowe
 • stabilizatory gruntu
 • samochody ciężarowe 2, 3, 4 osiowe

Praca z systemem sterowania maszyn - galeria

Poznaj usługi firmy Roboty ziemne Urbanek

W swojej ofercie posiadamy praktycznie wszystkie maszyny budowlane niezbędne do budowy dróg, hal, budynków usługowych, budynków wielkopowierzchniowych, budynków mieszkalnych, takie jak: koparki, ładowarki czołowe, spychy gąsienicowe, walce drogowe, wywrotki, wozidła, traktory, przyczepy, równiarki drogowe, samochody ciężarowe, stabilizatory gruntu.